Aktuality

Invaze zelené architektury pokračuje

Šetrné. Toto jedno slovo je určující pro zhruba osm desítek projektů ve stádiu realizací i návrhů, které jsou od 3. do 28. února představeny v pražské Galerii Národní technické knihovny v rámci výstavy Green Architecture II. Druhé pokračování úspěšného projektu, který iniciuje Galerie Jaroslava Fragnera a který přerostl v sérii celoročních akcí, v sobě tentokrát spojuje tři výstavní prezentace. Právě šetrnost spojuje všechny architektonické projekty bez ohledu na zemi vzniku, velikost, rozpočet nebo funkční určení.

Více

 

Filadelfie má BREEAM In Use

Administrativní budova Filadelfie, která je součástí pražského BB Centra, získala britský certifikát BREEAM In Use (BIU) – klasifikace „good“. Certifikaci pro majitele – Passerinvest Group – zajišťovala společnost EC Harris. Metoda pochází z Velké Británie a zahrnuje hodnocení spotřeby zdrojů, odpadů a energie, environmentálního zatížení, vlivu na faunu a flóru a na lidské životní podmínky.Prioritou hodnocení je oblast spotřeby energie a s tím související ochrana ovzduší.

Více

 

Za novou Prahu - tříkrálová výzva

Skoro přesně před rokem se na veřejnost, ale hlavně a především na představitele hlavního města Prahy obrátila skupina architektů, urbanistů, kunsthistoriků a dalších profesí s výzvou k diskusi o rozvoji české metropole – vyústěním takové debaty by podle členů iniciativy ZA NOVOU PRAHU samozřejmě měla být zásadní změna poměrů v této oblasti. Na tři krále se iniciativa na pražský magistrát obrátila podruhé formou otevřeného dopisu primátorovi. Přinášíme jeho plně znění včetně jmen signatářů.

Více

 
 

Udržitelná výstavba: zdvojený útok na jednu bránu

„Nelíbí se mi rekuperace. A hypotéky už vůbec ne!“ – i takový, takřka kacířský výrok zazněl na nedávném semináři společnosti Envi A. Akce s názvem „Zelené, šetrné, úsporné, pasívní, bio … domy“ mimo jiné frapantně ilustrovala, že ekologii a udržitelnost v oblasti bydlení a jeho výstavby u nás (a jistě i jinde) propagují jak nadšenci a aktivisté, tak oficiální instituce. Na totožný cíl ovšem často míří různými cestami a odlišnými argumenty.

Více

Skanska: další zelené kanceláře

Společnost Skanska v současnosti buduje v Praze 4 – Pankrác kancelářskou budovu City Green Court, která klade velký důraz na ekologicky šetrná řešení. Celková hodnota investice společnosti Skanska činí 38 mil. eur. Budova nabídne k pronájmu 16 000 metrů čtverečních plochy a měla by být připravena pro nájemníky v prvním čtvrtletí roku 2012. Stejně jako u jiných kancelářských projektů, které Skanska připravuje, je i projekt City Green Court navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

Více